V Česku má začít vysílat další stanice pro Ukrajince, Oki-TV bude k dispozici online

9. červen 2022

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila na svém posledním zasedání licenci na období dvanácti let nové internetové stanici Oki-TV. Ze základní programové specifikace uvedené v zápisu regulátora je patrné, že půjde o další program na našem území určený pro ukrajinskou menšinu. Dostupný má být i v dalších zemích.

Oki-TV by měla být plnoformátovým programem vysílajícím v ukrajinštině, a to prostřednictvím webových stránek www.okitv.eu. Kromě České republiky by její online vysílání mělo být k dispozici také na Slovensku, v Německu, Maďarsku, Polsku, Itálii, Rakousku, Francii a na samotné Ukrajině. Webové stránky nejsou v současné době zatím k dispozici, nicméně je zde již uvedeno, že doména je registrována.

Držitelem licence pro stanici Oki-TV je společnost DBM Media Group, která byla zapsána do Obchodního rejstříku teprve na konci ledna letošního roku. Jejím jednatelem je Borys Deket, osoba společníka však napovídá, kterým směrem se bude program ubírat - Nadační fond pro mezinárodní vzdělávání a integraci Integra. V Česku je dostupná celoplošně v DVB-T2 stanice 1+1, v DAB+ mohou zájemci naladit vysílání Ukrajinského rozhlasu.

autor: lukpo
Spustit audio

Související