Videotéku FilmBox Live postihl výpadek, od pondělí nefungovala v chytrých televizích ani na webu

13. říjen 2020

Majitelům takzvaných Smart TV se vůbec nepodařilo aplikaci spustit, stejná situace byla i na streamingové platformě Apple TV. Web služby fungovat, nicméně nebylo možné se do ní přihlásit. Problém postihl službu začátkem tohoto týdne.

On-line videotéku FilmBox Live, kterou provozuje společnost FilmBox/SPI International, postihl začátkem tohoto týdne výpadek databáze. Výsledkem této chyby bylo, že předplatitelé služby se vůbec nemohli dostat k jejímu obsahu. Při spuštění aplikace například v televizoru Samsung se objevila bílá obrazovka s chybovou hláškou „Error 522“, díky níž se mohl uživatel dozvědět, že internetový prohlížeč i vzdálený přístup byl korektně ověřen, nicméně nepodařilo se najít takzvaného hosta, konkrétně doménu filmboxliveapp.net.

Nefunkční aplikace FilmBox Live v televizoru LG

Nefunkční aplikace byla kromě televizorů LG například i u značky Sony nebo na streamingové platformě Apple TV, kde po otevření služby probíhalo načítání obsahu, ale pak došlo k jejímu automatickému ukončení. Nadále beze změny bylo možné videotéku využívat na první pohled prostřednictvím webového rozhraní na adrese https://www.filmboxlive.com/, nebylo se však možné do ní přihlásit. Problém s databází oznámila naše redakce do polské kanceláře SPI International okamžitě po zjištění problému, tedy v pondělí dopoledne.

autor: lukpo
Spustit audio

Související