Západočeská televize ZAK TV spojila svou budoucnost v DVB-T2 s multiplexem 24

16. říjen 2020

Stanice vstoupila do DVB-T2 multiplexu společnosti Digital Broadcasting okamžitě po ukončení DVB-T v tomto regionu. Již dříve bylo možné program naladit v terestrické síti 4, která patřila stejnému operátoru.

Západočeská televize ZAK TV bude i v následujících letech využívat pro terestrickou distribuci služeb společnosti Digital Broadcasting. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém posledním zasedání firmě ZAK TV licenci pro pozemní šíření na období 12 let. Provozovatel programu v ní vyloženě hovoří o šíření na území Plzeňského a Karlovarského kraje prostřednictvím multiplexu 24. ZAK TV už je v něm dostupná od samotného počátku. Velký dosah této stanici zajišťuje především vysílač Klínovec.

„Jsme jedna z největších regionálních televizí v České republice. Vysíláme nepřetržitě už od roku 1996, tedy přes 20 let. V Plzeňském a Karlovarském kraji nás týdně sleduje přes 175 000 diváků. Zapnout si nás můžete kdykoliv, ve dne i v noci, a ve třiceti minutách se dozvíte to nejzajímavější ze svého okolí. Premiéru vysílání spouštíme každý den vždy od 17:00 hodin,“ představuje svůj program divákům na webu tým ZAK TV. Ve vysílání stanice se objevuje aktuální zpravodajství, publicistika a pořady věnované dotčeným regionům.

autor: lukpo
Spustit audio

Související