Známý vývojář televizního streamingu 4NET.TV chystá rozšíření a expanzi na Slovensko

25. září 2017
Ukázka elektronického programové průvodce 4NET.TV

Pravděpodobně v prvním kvartálu příštího roku by firma měla vyjet konečně s vlastními aplikacemi pro chytré televizory Samsung a LG.

Společnost 4NET.TV solutions dobře známá díky technickému řešení distribuce kanálů přes internet pro řadu českých operátorů plánuje expanzi na Slovensko. Redakci webu Digitální rádio to potvrdil obchodní ředitel firmy David Kulda. Na našem trhu například 4NET.TV vyvíjela technické řešení pro takové hráče, jako jsou Digi Czech Republic (Digi2GO), RIO Media, Itself nebo Film Europe.

Stávající možnosti pro operátory plánuje firma rozšířit i na další platformy. Pravděpodobně v prvním kvartálu příštího roku by 4NET.TV měla vyjet konečně s vlastními aplikacemi pro chytré televizory Samsung a LG, a to zpětně až do roku 2012. Aplikace by měla být takzvaně brandovatelná, to znamená, že si do budoucna její vlastní verzi může spustit jakýkoliv operátor. Ve výhledu je i vstup na Android boxy, které do budoucna umožní přechod na formát H.265/HEVC, případně Ultra HD. Do konce roku by měla být uvedena aplikace pro Apple TV.

Spustit audio
autor:Lukáš Polák
  • Televize