20. června 1997 odstartovala stanice sunshine live, kultovní taneční rádio oslavilo 25 let

28. červen 2022

Digitální rozhlasová stanice sunshine live oslavila v pondělí 20. června čtvrtstoletí od zahájení svého vysílání. Program je ukázkovým příkladem, jak z původně lokálního, respektive regionálního projektu vyrostlo médium s celoplošným zásahem, který zdaleka překračuje hranice Německa a velkou popularitu má i mezi českými fanoušky taneční hudby.

Pod heslem „Jsme mezi vámi“ se nováček věnoval žánru, kterému se dříve na německém rozhlasovém trhu nedostávalo příliš pozornosti – elektronické hudbě. Dnes vysílatel sídlí v Mannheimu a Berlíně, kde bylo v roce 2016 otevřeno hlavní studio.

Bývalé regionální rádio dlouhodobě oslovuje posluchače celostátně – na internetu, přes chytré telefony a chytré reproduktory, přes kabel a satelit, a od roku 2011 také celoplošně v DAB+, připomněl portál RadioWoche.

V pondělí 20. června oslavila stanice své 25. narozeniny ve velkém stylu. Popřát jí přišla i velká jména současné taneční scény. Jak je patrné z webových stránek sunshine live, mezi gratulanty nechyběl ani známý francouzský DJ David Guetta, Armin van Buuren nebo Hardwell.

autor: lukpo
Spustit audio

Související