Část obyvatel Jeseníků si po přechodu na DVB-T2 stěžuje na příjem televizního signálu
Český telekomunikační úřad eviduje od srpna více než čtyři desítky stížností od obyvatel z regionu Jeseníků na příjem televizního signálu. Regulátor se nyní problémem zabývá a výsledky šetření chystá předat České televizi a Českým Radiokomunikacím.
Část obyvatel v Jeseníkách má problémy s příjmem televizního signálu. V pátek na to upozornily moravské mutace Deníků, tato skutečnost se dokonce dostala na titulní stranu. Problémy zaznamenali například diváci v Lipové-lázních nebo Zlatých Horách. V době, kdy vysílání fungovalo ve standardu DVB-T, televize lidem z dotčených obcí prý fungovala. Problém nastal ve chvíli, kdy se přešlo na novou technologii DVB-T2. Řada lidí byla nakonec situaci nucena vyřešit přechodem k placené internetové televizi, případně satelitu.
Řešení situace v daném regionu se teprve rýsuje. Deníky citují zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu, pod které televizní digitalizace spadá. Problém v současné době podle něho řeší Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Jednou z možností je, vybudovat v této oblasti televizní DVB-T2 dokrývač. ČTÚ zaznamenal zatím 42 stížností z oblastí, které byly dotčené vypnutím multiplexu 1 z Pradědu. Výsledky měření, které v současné době telekomunikační regulátor zpracovává, dostanou jak Česká televize, tak i České Radiokomunikace.
Související
-
Historický milník: Česká televize dokončila přechod na DVB-T2 a pozemně už vysílá pouze ve Full HD
Proces byl v případě veřejnoprávní televize zahájen před dvaceti měsíci a diváci získali kromě lepší obrazové kvality například i prostorový nebo originální zvuk.
-
Technický ředitel České televize: Přechod na DVB-T2 nepřinesl globální problémy
Měla Česká televize jinou možnost než vysílat své programy s kódováním HEVC? A co by to pro veřejnoprávní médium znamenalo?
-
Klatovy, Trutnov, Jeseník a dalších devět vysílačů s DVB-T2 multiplexem Radima Pařízka
Příjemné překvapení připravil operátora hned v jedenácti městech po celé České republice.