Česká televize prodloužila smlouvu s ČRA pro DVB-T2, je to důležité i pro Český rozhlas
Veřejnoprávní rozhlas má nadále zajištěné působení v rámci pozemního digitálního vysílání DVB-T2. České Radiokomunikace ve čtvrtek 19. září oznámily, že prodloužilly smlouvu na zajištění technického chodu celoplošné televizní sítě pro Českou televizi do roku 2030. DVB-T2 multiplex České televize obsahuje právě vedle Full HD programů i stanice veřejnoprávního rozhlasu.
Čtěte také
Český rozhlas vysílá prostřednictvím DVB-T2 multiplexu České televize deset svých programů. Pozemní digitální platforma umožňuje posluchačům nabídnout nejen lineární vysílání, ale také přístup k doplňkovým službám prostřednictvím tzv. virtuálního červeného tlačítka, technologie HbbTV. Součástí menu jsou aplikace mujRozhlas, iROZHLAS.cz a Koncerty Symfonického orchestru Českého rozhlasu (SOČR). Divák potřebuje televizní přijímač připojený k internetu.
DVB-T2 multiplex České televize tvoří jednu z alternativ, kde mohou koncesionáři najít vysílání Českého rozhlasu. Pro veřejnoprávní médium jsou v případě pozemního vysílání důležité dva klíčové kanály – analogové FM vysílání a zejména digitální rádio DAB+. Vysílání multiplexu Českého rozhlasu je rozděleno na dvě větve – Čechy (kanál 12C) a Morava/Slezsko (kanál 12D). Součástí sítě jsou i obrazové informace, tzv. slideshow. Nutný je přijímač s barevným displejem.
Stanice Českého rozhlasu šířené v DVB-T2
- Radiožurnál
- Dvojka
- Vltava
- Wave
- D-dur
- Jazz
- Plus
- Pohoda
- Radiožurnál Sport
- Radio Junior
Související
-
Český rozhlas získal plnou kontrolu nad svým systémem RadioDNS
Od 1. srpna 2024 převedl Český rozhlas službu RadioDNS ze správy manažeru EBU RadioDNS na vlastní servery pod doménou rozhlas.cz.
-
Český rozhlas Region od července jako Český rozhlas Střední Čechy
Středočeské vysílání Českého rozhlasu upraví v následujících týdnech svůj název.
-
Karel Zýka, Český rozhlas: Přejeme si, aby komerční rádia byla v digitalizaci úspěšná
Český rozhlas si přeje, aby komerční rádia úspěšně nastartovala rozhlasovou digitalizaci a DAB+ vysílání se tak dostalo do širokého povědomí běžných posluchačů.