Česká televize šetří, polská kolegyně nové stanice spouští jak na běžícím pásu

5. říjen 2022

Svět prochází ekonomickou krizí a recesí a veřejnoprávní média (a nejen ta) se snaží jako dobří hospodáři spíše šetřit. Opakem je však Polská televize, která naopak nové kanály plánuje spouštět. Instituce tak působí poměrně zvláštním dojmem. V pondělí 3. října odstartoval jako poslední z nových projektů vzdělávací kanál TVP Nauka.

Na kroky veřejnoprávní televize od našich severních sousedů upozornil nedávno portál Wirtualnemedia. V současné době portfolio Polské televize čítá osmnáct stanic, z nichž poslední novinkou je právě TVP Nauka, která odstartovala v pondělí 3. října. Do výčtu navíc server nezapočítal zahraniční projekty jako TVP Wilno, TV Belsat nebo přenosy na TVP Parlament. TVP dává spíše svými kroky najevo, jako kdyby žádná krize nebyla.

Kromě TVP Nauka můžeme zmínit relativně nedávné spuštění stanice TVP World – v Česku je dostupná několika cestami online – nebo plánovaný projekt TVP 4K, Ultra HD kanál, který bude dostupný bezplatně i na klasickou anténu. Co do srovnání počtu programů je možné TVP postavit například vedle italské Rai nebo čínské CCTV. Naopak třeba Česká televize plánuje stávající portfolio 6 (7) stanic redukovat po vypnutí ČT3 z důvodu nutných úspor.

autor: lukpo
Spustit audio

Související