Česká televize zahájila veřejné testy hybridního vysílání HbbTV 2.0

Česká televize zahájila testy hybridního vysílání HbbTV 2.0

Díky testovací aplikaci budou moci diváci sami diváci zjistit, co přesně podporují jejich televizory ve vztahu k budoucímu vývoji HbbTV. Celý test, jehož absolvování je zcela na rozhodnutí uživatele, probíhá automaticky a zabere maximálně 13 minut.

Česká televize spustila ve středu 7. srpna novou testovací aplikaci s názvem HbbTV Test 2.0., která umožní provést důkladný monitoring výkonnosti všech televizorů s HbbTV, dostupných mezi uživateli této technologie. Česká televize tak získá přehled o faktické podpoře HbbTV v přijímačích, které jsou mezi uživateli na našem trhu. Díky tomu bude možné nabízet ještě kvalitnější služby, protože bude schopna lépe posoudit, které nové funkcionality lze přidávat do aplikací HbbTV. Hybridní vysílání v nové verzi podporuje například ochranu obsahu díky DRM.

Díky testovací aplikaci budou moci také diváci sami diváci zjistit, co přesně podporují jejich televizory ve vztahu k budoucímu vývoji HbbTV. Celý test, jehož absolvování je zcela na rozhodnutí uživatele, probíhá automaticky a zabere maximálně 13 minut. Divák v průběhu krátkého testování vidí zbývající čas do konce a průběžné výsledky. Následně mu Česká televize nabídne možnost zobrazit si kompletní výsledky celého testu. Zpracování dat je zcela anonymní, testování probíhá v souladu se zákonem. Test poběží minimálně tři měsíce.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související