České Radiokomunikace se zastaly ČTÚ, regulátor by neměl provádět žádné další koordinace

22. duben 2024

Český telekomunikační úřad by podle Českých Radiokomunikací neměl provádět žádné další koordinace nad rámec, který byl stanoven v rámci plánů využití kmitočtového spektra sloužícího pro digitální rozhlas DAB+. Vyplývá to z přípomínek, které operátor doručil ČTÚ ve středu 17. dubna.

Čtěte také

„S ohledem na výsledky výběrového řízení a plánované investice do výstavby nových sítí elektronických komunikací pro rozvoj DAB vysílání se jedná o zcela racionální opatření, které ochraňuje již realizované investice do přídělů rádiových kmitočtů, stejně jako budoucí investice stávajících držitelů přídělů rádiových kmitočtů do samotných sítí pro DAB vysílání, a které zásadním způsobem nemění podmínky pro rozvoj DAB vysílání,“ argumentují ČRA.

Operátor, který je dominantním poskytovatelem vysílacích služeb v Česku, tak jde svým postojem například přímo proti argumentům společnosti JOE Media, provozovateli multiplexu COLOR DAB+, který tento návrh označil de facto za zabetonování trh na řadu let. „Jakékoli dodatečné, byť jen uvažované, změny disponibilního kmitočtového spektra pro DAB vysílání mění pravidla hry, snižují hodnotu vydraženého spektra v rukou držitelů přídělů a ovlivňují očekávanou dobu návratnosti vynaložených investic,“ dodávají ČRA.

autor: lukpo
Spustit audio

Související