ČT Sport musí ušetřit další desítky milionů korun, hokejová extraliga by z jeho vysílání mohla úplně zmizet

30. červen 2022

Česká televize bude muset v následujících letech výrazně šetřit nejen tím, že vypne od příštího roku svůj archivní program ČT3, ale také výrazným omezením provozu kanálu ČT Sport. Výkonný ředitel Jiří Ponikelský v rozhovoru pro portál Seznam Zprávy upřesnil, co budou úspory pro diváky znamenat. Jde přitom nejen o již medializovaný šampionát v Kataru.

„Během dvou let nás čekají škrty o zhruba 80 milionů navíc. A to oproti původnímu, už úspornému, záměru,“ přiblížil v rozhovoru pro Seznam Zprávy Ponikelský. Omezení sportovních přenosů se má dotknout nejen světového fotbalového šampionátu v Kataru, ale například i domácí hokejové ligy, o níž se aktuálně Česká televize dělí s placenou stanicí O2 TV Sport. Podle výkonného ředitele ČT Sport je toto vysílání vážně ohroženo.

„Nyní velmi zvažujeme, zda vůbec budeme schopni dát nabídku na vysílání hokejové extraligy,“ potvrdil Jiří Ponikelský a dodal: „Jsem přesvědčen, že stejně jako my potřebujeme pro naše diváky extraligový hokej, tak hokejová extraliga potřebuje nás, zejména kvůli tomu, aby se mohla představit širokému publiku, ve volném šíření, ale třeba i kvůli svým partnerům.“ Prioritou je pro ČT Sport zachování přenosů z domácích akcí v maximální míře.

autor: lukpo
Spustit audio

Související