Dokončena technologická rekonstrukce režie studiového komplexu v Českých Budějovicích

6. červen 2024

Oddělení nových technologií dokončilo v květnu 2024 celkovou technologickou přestavbu studiového komplexu Diskusní režie v budově Českého rozhlasu v Českých Budějovicích. Původní dvacet let starý mixážní pult Elatec byl nahrazen aktuálním modelem DHD RX2 s dotykovými obrazovkami a nejnovějším jádrem XC3.

Čtěte také

Výrazně se změnila dispozice a ergonomie pracoviště. Dvacet let starý technologický nábytek nahradil v režii nový stůl, byl odstraněn vyvýšený tandemový stupínek pro režiséra. Ten nově sedí po levici zvukaře. Zvukař i režisér mají optimální poslechové podmínky zajištěné třípásmovými monitory PSI A25-M. Zásadní proměnou prošel i nábytek ve studiu. Nový prostornější kulatý diskuzní stůl až pro 6 osob je vhodný i pro početnější debaty. Počet mikrofonů ve studiu je možno navýšit až na šestnáct.

Přístrojové vybavení koresponduje s koncepční linií nastavenou dle požadavků na moderní a efektivní publicistické pracoviště, ovšem stále s možností pracovat s dnes již historickými médii. Pracovní stanici systému Dalet Galaxy doplňuje DAW Reaper pro vícestopý záznam. Propojení pracoviště s hlavním přepojovačem je realizováno jak analogovými, tak digitálními obousměrnými linkami.

autor: Petr Pokorný
Spustit audio

Související