Domácí fotbalovou ligu nabídne kompletně O2TV, jeden zápas bude vysílán volně

Fortuna liga míří téměř vyhradně do prostředí placené televize.
Fortuna liga míří téměř vyhradně do prostředí placené televize.

Operátor plánuje i u domácího fotbalu nabídnout divákům funkci multidimenze. Za každou sezónu chce divákům nabídnout minimálně 105 přímých přenosů.

Nejvyšší domácí fotbalová liga se bude vysílat téměř výhradně v rámci placené televize O2TV, a to s platností od sezóny 2018/2019 a koncem sezóny v roce 2021/2022. Výjimkou bude jeden zápas z každého kola, který bude muset společnost O2 Czech Republic poskytnout volně šířenému programu. Zdali to bude stanice ČT Sport, není jisté. „Jednat budeme se všemi,“ řekl Digitálnímu rádiu David Solnař z tiskového oddělení O2TV.

Celkem se jedná minimálně o 105 přímých přenosů za sezonu, chybět nebudou ani duely z nově hrané nadstavbové části. Oproti uplynulým třem sezonám, kdy O2TV Sport vysílal první a čtvrtou volbu, se jedná o téměř dvojnásobný nárůst obsahu z českého fotbalu. Operátor O2 nabídne u nejvyšší fotbalové ligy funkci multidimenze, která bude v tomto případě obsahovat několik sportovních přenosů současně, případně si bude moci divák přepínat mezi kamerami.

„Z každého kola bude O2TV vyrábět čtyři televizní utkání v nejlepší vysílací kvalitě. Další čtyři utkání, která rovněž odvysíláme v O2TV v rámci multidimenze, přineseme v tzv. streaming kvalitě," uvedl Marek Kindernay, výkonný ředitel O2TV Sport. Od nové sezony Fortuna ligy bude při živém vysílání k dispozici systém Tracab, díky kterému je možné nabízet v reálném čase aktuální statistiky o týmech či hráčích. O2TV Sport se bude podílet nadále i na funkci videorozhodčího.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související