Druhý celoplošný DAB+ multiplex může do Německa přilákat i zahraniční hráče, spustil anglicko-jazyčný web

V době svého spuštění má nová celoplošná síť pokrývat signálem 83 % německé populace

Nová rozhlasová síť má v době svého spuštění, tedy na podzim letošního roku, pokrývat signálem přibližně 83 % populace, tedy okolo 67 milionů Němců. Další rozšiřování multiplexu je naplánováno pro následující měsíce.

Společnost Antenne Deutschland, provozovatel druhého celoplošného rozhlasového multiplexu, nenechává nic náhodě. Prostřednictvím firmy National German Radio spustila novou platformu, která má přilákat na rozhlasový trh nové hráče, a to nejen z Německa, ale i dalších zemí. Při této příležitosti byl spuštěn také anglicko-jazyčný web, který je k dispozici na adrese national-german-radio.com. Antenne Deutschland chápe připravovanou síť s osmdesátiprocentním pokrytím populace jako revoluční krok pro německý mediální trh.

Nová celoplošná rozhlasová síť zahájí svůj regulérní provoz se zahájením veletrhu IFA, tedy v září letošního roku. Rozhlasové stanice budou mít zajištěnou kapacitu minimálně do roku 2030 s případným prodloužením o dalších deset let. „Soukromá národní platforma DAB+ je jedinečnou a poslední příležitostí vstoupit na německý rozhlasový trh s celoplošným programem,“ uvedl mimo jiné Erwin Linnenbach, výkonný ředitel společnosti National German Radio. Do konce fáze veřejné výzvy zbývá v tuto chvíli pětadvacet dní.

Spustit audio

Související