DVB-T2 multiplex 24 plánuje další vysílače, chystá se do východočeské obce Králíky

30. září 2020

Firma podnikatele a rockera Radima Pařízka povazuje rozšiřování sítě do dalších lokalit za svůj strategický cíl. V televizní síti jsou k dispozici například stanice Šlágr TV, JOJ family, Prima Comedy Central nebo kanály mediální skupiny Nova.

Společnost Digital Broadcasting, která je operátorem DVB-T2 multiplexu 24, dokončila základní fázi budování své sítě, chystá však spuštění dalších vysílačů. Prozradil to Martin Roztočil, ředitel vnějších vztahů firmy. Roztočil dále uvedl, že jako novinka bude spuštěn hned zítra, ve čtvrtek 1. října, nový vysílač Králíky – Suchý vrch, který se nachází ve výšce 995 m.n.m. Technologie budou konkrétně umístěny na stožáru ČEZu.

„Naším strategickým cílem je, v rámci trvalého zlepšování podmínek pro provozovatele vysílání a diváky, i nadále zvyšovat, jak pokrytí, tak i penetraci a umožňovat tím příjem námi vysílaných televizních programů pro více diváků. Tím samozřejmě stále upevňovat naši pozici významného hráče v rámci zemského celoplošného i regionálního televizního vysílání v České republice,“ uvedl mimo jiné za operátora jeho jednatel Radim Pařízek.

autor: lukpo
Spustit audio

Související