Fraunhoferův Institut prezentoval vylepšené funkce zvuku pro hybridní vysílání
Kromě hybridního vysílání je technologii MPEG-H možné využívat také na mobilních zařízeních. Podporuje ho jak standard DVB, tak i „americká“ norma ATSC 3.0.
Fraunhoferův Institut ISS, který je jedním z předních center v oblasti technologických řešení, prezentoval v uplynulých týdnech řešení, které umožní nabídnout vylepšené funkce zvuku na platformě hybridního vysílání. Tyto funkce budou moci do budoucna použít majitelé televizorů a set-top boxů s podporou standardu HbbTV ve verzi 2.0.2, která již delší dobu prochází úspěšným testováním. Fraunhoferův Institut ISS využívá formát zvuku MPEG-H.
V praxi to znamená, že na hybridních přijímačích může divák volit nejen mezi různými zvukovými stopami, ale také nastavit libovolnou hlasitost. Kromě HbbTV je navíc možné obsah doručit i na mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony, tablety, případně doplňky pro virtuální realitu VR. Formát zvuku MPEG-H je navržen tak, aby umožňoval bezproblémovou funkčnost jak ve stávajících, tak i budoucích zařízeních. Díky otevřenému standardu se mohla na jeho vývoji podílet rozsáhlá komunita vývojářů. MPEG-H podporují standardy DVB i ATSC 3.0.
Související
-
Veletrh IFA ukazuje možnosti hybridní televize HbbTV 2.0, na testy se připravuje i Česko
Návštěvníci technologické akce budou moci sledovat sportovní přenosy s řadou doplňkových informací zobrazovaných v reálném čase. Významnou roli bude hrát tentokrát i zvuk.
-
Nejvíce televizorů v českých domácnostech má HbbTV 1.5, verze...
Diváci by měli využít přechodu na DVB-T2 k vyšší obrazové kvalitě. Propojování starších televizorů SCART kabely a podobná řešení nejsou úplně šťastná.
-
Specifikace HbbTV 2.0.2 přináší pro televizory připojené k...
Řada zařízení podporuje technologie, jako jsou HDR nebo HFR již dnes, ale doposud neexistoval standardizovaný způsob použití těchto funkcí.