Google spustil v Česku YouTube Kids s bezpečným obsahem pro děti

21. únor 2019

Společnost Google dnes spustila v Česku aplikaci YouTube Kids s video obsahem pro děti a rodiny. Nabízí větší kontrolu nad tím, jaký obsah si děti na největším video portálu pouští. Google to oznámil při spuštění služby.

YouTube Kids po celém světě pravidelně využívá více než 14 milionů uživatelů. Pokročilé algoritmy vybírají pro tuto aplikaci vhodný a bezpečný obsah a rodiče navíc mohou díky sadě ovládacích nástrojů dále kontrolovat, která videa a kanály mohou jejich děti sledovat a jak dlouho. Mobilní aplikace je ode dneška dostupná pro platformy Android a iOS.

Aplikace nabízí množství videí pro celou rodinu členěné do sekcí Pořady, Hudba, Výuka, Prozkoumat, ale především pokročilé funkce rodičovské kontroly. Funkce rodiči schválený obsah dává možnost vybrat, k jakým kanálům či videím dostanou děti přístup. Rodiče mohou vybírat ze sbírek vytvořených přímo YouTube Kids týmem, ale i externími partnery.

Služba umožňuje rozdílně nastavit až osm dětských profilů a rozhodnout se, zda konkrétnímu dítěti povolit. Zablokovat vyhledávání v prostředí YouTube Kids mohou rodiče například mladším dětem. Naopak starším dětem lze vyhledávání v aplikaci povolit a nechat je svobodně objevovat. Díky funkci časovač je zase možné dětem v aplikaci nastavit časový limit, po jehož vypršení se aplikace zablokuje. Jaká videa děti v aplikaci v minulosti sledovaly, rodiče zjistí jednoduše prostřednictvím funkce historie.

Vedle YouTube Kids Google nabízí například aplikaci Family link, která umožňuje rodičům získat přehled o tom, kolik času děti tráví na digitálních zařízeních, v jakých aplikacích, nastavit limity, či mít přehled o jejich poloze.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související