Majitel televize Prima získal nové licence pro časově posunutou verzi a českou CNN

Celková plocha studia CNN Prima News je téměř 300 metrů čtverečních, prostoru dominuje moderátorský pult se zabudovanou LED obrazovkou

Časově posunutou verzi hlavního kanálu už šíří multiplexy Českých Radiokomunikací, regionální verze CNN se má divákům na obrazovce objevit v průběhu letošního jara.

Majitel televize Prima, společnost FTV Prima, získal na posledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) dvě nové licence. Regulátor o tom dnes informoval v tiskové zprávě. V případě stanice Prima +1 jde o oprávnění pro pozemní distribuci, v případě CNN Prima News o zvláštní přenosové systémy. Obě licence byly uděleny s platností na dobu dvanácti let.

Prima +1 byla doposud šířena pouze prostřednictvím satelitní televize Skylink, pro niž má také odpovídající licenci. Oprávnění pro zemské digitální vysílání ji umožnilo vstup do multiplexů Českých Radiokomunikací – konkrétně Regionální sítě 12 v Praze a zejména celoplošného DVB-T2 téhož operátora. CNN Prima News má odstartovat na jaře, k dispozici je v Regionální síti 8 a multiplexu 22.

Spustit audio

Související