Německá RTL pokračuje i v následujících letech ve vysílání bezplatných kanálů na satelitu Astra

9. leden 2020

Stávající dohoda byla prodloužena až do roku 2024 a týká se všech programů RTL ve standardním rozlišení. Stanice je možné přijímat bez problémů s malými parabolami v České republice i na Slovensku.

Volně šířené kanály RTL, VOX, ntv, NITRO, RTLplus, SUPER RTL, TOGGO plus a RTLZWEI bude i v následujících letech šířit mediální skupina RTL prostřednictvím satelitu Astra na pozici 19,2 stupně východně. Stávající dohoda týkající se distribuce programů s kódováním MPEG-2/SD mezi RTL a společností SES byla prodloužena do roku 2024. Pozici 19,2 stupně východně přijímá téměř 120 milionů domácností po celé Evropě včetně diváků v České republice a na Slovensku.

„Díky této nové dohodě zajistíme, aby si naše bezplatné televizní stanice udržely svůj vysoký dosah a mohly jsme i nadále nabízet portfolio bezplatných programů v SD kvalitě skrze satelit pro naše diváky,“ uvedl při této příležtitosti Andre Prahl, vedoucí distribuce programu Mediengruppe RTL Deutschland. „Tato dohoda znovu zdůrazňuje, že SD vysílání je v dohledné době důležitou distribuční platformou pro německé diváky,“ sdělil Christoph Mühleib, generální ředitel společnosti Astra Deutschland, a doplnil. „Jsme rádi, že můžeme i nadále podporovat mediální skupinu RTL Deutschland při poskytování této služby."

autor: lukpo
Spustit audio

Související