Netflix představil chytré stahování, zhlédnuté tituly automaticky smaže

V minulosti slibovala přehrávání seriálů a filmů v offline režimu i společnost HBO Europe, tato funkcionalita se nakonec ale na její videoplatformě vůbec neobjevila.

On-line platforma Netflix představila v úterý 10. července vylepšenou podobu stahování jednotlivých titulů do offline režimu. Tato služba je k dispozici na mobilních zařízeních – mobilních telefonech a tabletech. Inovace spočívá v tom, že po dokončení sledování epizody seriálu/filmu se tento titul automaticky smaže a stáhne se další část. Druhá část je ovšem aplikována pouze za podmínky, že se uživatel nachází na wifi připojení.

Netflix tak touto novinkou potěší zejména uživatele, kteří chtějí mít ve svých offline nahrávkách přehled. Pokud vylepšené stahování klientovi nevyužije, může si tuto funkci pochopitelně vypnout a sledovat jednotlivé tituly podle původního modelu. Funkci stahování seriálů a filmů v rámci aplikace nabídl Netflix poprvé v roce 2016 a uživatelé si na ni rychle zvykli. Tuto možnost slibovala před lety i konkurenční společnost HBO Europe, doposud ji ale nenabídla.

Spustit audio
autor: lukpo

Související