Nostalgie Österreich: Jak implementovat do DAB+ úspěšný projekt z Francie a Německa

26. červen 2024

Rozhlasová skupina Energy spustila v pátek 21. června na rakouském rozhlasovém trhu lokalizovanou verzi oldies stanice Nostalgie. Projekt byl jako první spuštěn před lety ve Francii, následně expandoval se spuštěním druhého celoplošného DAB+ multiplexu i do sousedního Německa. Značka Nostalgie je nyní celoplošně pro 79 procent populace dostupná i v Rakousku.

Čtěte také

„Nostalgie je moderní, mezinárodní a inovativní rozhlasový program, který v Rakousku nastavuje nové standardy. Naše jedinečné a inovativní programy, stejně jako mnoho skvělých programových nápadů, poskytnou našim budoucím posluchačům mnoho hodin zábavy každý den,“ uvedl při příležitosti spuštění Nostalgie Österreich, Flo Berger, kanálový manažer rozhlasové stanice v Rakousku. Nostalgie má symbolizovat pozitivní vibrace a vyvolat pozitivní emoce.

Úspěch v Rakousku nového rozhlasového programu stojí na osvědčených hitech z minulosti. Kromě ranní show bude mezi stěžejní formáty patřit blok 80. léta v osm, Saturday Night Club nebo Love Zone. Hvězdným členem týmu je zpěvačka Kim Wilde se svou 80s Show, která se vysílá každý pátek a sobotu. Nostalgie Österreich je součástí druhého celoplošného DAB+ multiplexu, který v tuto chvíli pokrývá necelých 80 procent tamní populace, stanice je k dispozici také online.

autor: lukpo
Spustit audio

Související