Francouzská skupina NRJ spustí německou verzi stanice Nostalgie, celoplošně bude vysílat v DAB+

20. listopad 2020

Rozhlasová značka Nostalgie obohatí německý digitální éter o hity 70. až 90. let s fokusem zejména na písničky z období „osmdesátek“. Olaf Hopp, výkonný ředitel skupiny NRJ, která stanici provozuje, označuje vstup do DAB+ za zcela logickou volbu.

Francouzská skupina NRJ spustí německou verzi stanice Nostalgie. Program bude od ledna 2021 součástí druhé celoplošné sítě označované Antenne DE. Radio Nostagie si už v tuto chvíli mohou naladit kromě Francie posluchači v Belgii, Švédsku, Finsku, Libanonu nebo Švýcarsku. Olaf Hopp, výkonný ředitel německé pobočky skupiny NRJ, označil vstup do druhé celoplošné sítě za jasnou volbu, protože DAB+ je rozhlasovou technologií budoucnosti. Jak ukazují průzkumy, popularita digitálního rádia v Německu trvale stoupá.

„Nostalgie je dokonalým doplňkem našich stávajících programů dostupných prostřednictvím FM, on-linu a DAB+, které oslovují velmi mladou cílovou skupinu. Publikum Nostalgie patří do věkové skupiny do 59 let, s hlavní cílovou skupinou mezi 35 a 49 lety. Základem je hudební formát, který dokonale kombinuje největší hity 80. let s těmi ze 70. a 90. let. Rozhlasový program se navíc vyznačuje svou trvale pozitivní náladou, která se také odráží na sociálních médiích,“ uvedl Alex Hajek, programový šéf stanic Energy a Nostalgie.

autor: lukpo
Spustit audio

Související