Nova Lady získala licenci, potvrdila distribuci prostřednictvím DVB-T2

12. srpen 2021

Mediální skupina Nova získala tento týden od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci pro celoplošnou distribuci stanice Nova Lady. Šířit ji bude prostřednictvím technologie DVB-T2. Regulátor o tom informoval v tiskové zprávě.

V základní programové specifikaci charakterizuje Nova připravovanou stanici jako: „Program zaměřený na dramatickou tvorbu, a to převážně mimoevropského původu. Součástí vysílání budou též TV shows.“ Časový rozsah vysílání stanice Nova Lady by měl být mezi 21 až 24 hodinami denně. Distribuce programu bude určena pouze pro Českou republiku. Lze předpokládat, že nový kanál se objeví v DVB-T2 multiplexu 24.

Nova bude moci tuto stanici šířit také prostřednictvím zvláštních přenosových systémů, tedy on-line. Radu již informovala, že tento program bude k dispozici na portálu Voyo.cz, který je od tohoto týdne také součástí menu pro virtuální červené tlačítko, technologie HbbTV. Jako převzaté vysílání budou moci zařadit stanici do svých nabídek pochopitelně i operátoři placené televize. Novou stanici plánuje mediální skupina spustit ještě letos.

autor: lukpo
Spustit audio

Související