Operátor Digital Broadcasting podporuje přechod na DVB-T2 novými informačními portály

Zatímco na prvním webu se budou objevovat zejména informace ohledně vypnutí, druhý se zaměří na nově vznikající multiplex 24, který nabídne i klienty z Přechodové sítě 13.

Společnost Digital Broadcasting, která patří ostravskému podnikateli Radimu Pařízkovi, dnes spustila novou webovou prezentaci. Ta má divákům usnadnit orientaci v souvislosti s přechodem jejího multiplexu do standardu DVB-T2. Novinka se týká domén www.multiplex4.cz a www.multiplex24.cz, jejich obsah je však na první pohled totožný. Divák zde mimo jiné v přehledné tabulce zjistí, kdy a ve které lokalitě dojde k ukončení vysílání DVB-T a přechodu na DVB-T2.

Obsah obou portálů je sice nyní totožný, nicméně do budoucna se bude lišit, což je zcela logické. Zatímco multiplex 4, respektive jeho existence se chýlí ke svému konci, nová síť naopak vzniká. V následujících měsících do ní bude částečně překlopen obsah Přechodové sítě 13. Multiplex 24 navíc přinese očekávanou regionalizaci a tím pádem lepší cílení místních televizí. Společnost Digital Broadcasting provozuje od konce listopadu také vlastní informační kanál „Televize přes anténu“. Dostupný je v Regionální síti 7,

Spustit audio
autor: lukpo

Související