Operátor Teleko digital navýší výkon DAB+ vysílače pro Brno na 1 kW
V jihomoravské metropoli bude možné s vyšším výkonem naladit například stanice DAB Plus TOP40, Rádio Samson nebo Rádio Proglas. Díky vyzářenému výkonu 1 kW bude možné signál zachytit i dále od Brna, doposud to bylo 200 Wattů.
Příbramská společnost Teleko digital zvýší pokrytí svého DAB+ vysílače v Brně. Operátor to potvrdil na sociální síti Facebook. Místo dosavadních 200 Wattů bude mít kóta Barvičova nově povolen maximální vyzářený výkon 1 kW.
„Vysílač je opět v provozu s novým vyzařovacím diagramem. Vyzářený výkon zatím 400 W, neboť čekáme na dodávku nového vysílače,“ potvrdil zájemcům na Facebooku operátor.
Na aktualizovanou verzi individuálního oprávnění pro jihomoravskou metropoli upozornil náš spolupracovník a správce databází vysílačů Karel Mikuláštík.
Složení multiplexu Teleko DAB
- Český rozhlas Sever
- Český rozhlas Hradec Králové
- DAB Plus TOP40
- Rádio Samson
- Rádio Proglas
Související
-
Operátor Teleko digital slibuje vyšší zvukovou kvalitu u stanic DAB Plus TOP40 a Radio Samson
Středočeský operátor v současné době provozuje po celé republice jedenáct vysílačů digitálního rádia DAB+.
-
Benešov se dočkal prvního DAB+ vysílače, svůj multiplex tu spustil operátor Teleko digital
Nový multiplex pro středočeské město bude signálem zásobit například i Kamenný Přívoz, Týnec nad Sázavou, Bytřici nebo Mnichovice.
-
Multiplex TELEKO DAB1 z vysílače Lysá hora se podařilo zachytit až v Praze
Operátor šíří v DAB+ síti stanice Rádio Proglas, Rádio Samson a DAB TOP40, součástí jsou dále dva okruhy Českého rozhlasu, a to pro Královéhradecký a Ústecký kraj.