Placená televize O2 TV doplní do zápasů domácí fotbalové ligy ruchy a fandění publika

22. květen 2020

Hlavní vysílatel první fotbalové ligy O2 TV zkusí u některých zápasů doplnit simulovaný ruch tribun a fandění. Chce tím částečně nahradit příznivce, kteří budou při obnovení sezony po koronavirové přestávce na stadionech s prázdným hledištěm chybět.

Podle mluvčího televize O2 TV Sport Davida Solnaře budou mít diváci na výběr mezi originální a doplněnou zvukovou stopou - s ruchem fanoušků nebo pouze originální. "Atmosféra ze stadionů Fortuna ligy nám bude všem chybět. Na O2 TV Sport přemýšlíme, jak chybějící fanoušky nahradit. U některých přenosů zkusíme doplnit simulovaný ruch tribun i fandění. Postupně to budeme ladit, nápadů máme víc. Záležet bude i na reakcích našich diváků," uvedl Solnař.

"Vše řešíme pečlivě se zvukaři a režiséry, jak vhodně technicky implementovat zvuk na konkrétní zápas. Divák si bude moci sám zvolit, jakou stopu chce poslouchat. Viděli jsme, že podobným způsobem to řešili v korejské lize a uvažují o tom i v Anglii. Chceme to v sobotu, v zápase Teplice-Liberec, vyzkoušet, uvidíme, jak to bude vypadat a jaké budou reakce," přiblížil naší redakci David Solnař.

"U top zápasů bude na stadionu sedm ruchových mikrofonů, takže pokyny a tak dál slyšet budou. Může to být i formou volby, že si divák vybere, co upřednostňuje za zvukovou stopu," konstatoval mluvčí O2 TV Sport a doplnil: "Není snahou nahradit atmosféru, to všichni víme, že ani nelze. Chceme zkusit, jak to bude vypadat, jak na to budou diváci reagovat."

Fotbalová liga se po koronavirové přestávce, která trvala od poloviny března, znovu rozběhne sobotní dohrávkou 23. kola. Na Stínadlech bude moci být jen 150 lidí včetně hráčů a realizačních týmů. Od příštího týdne se mohou konat sportovní akce pro 300 osob, ani tento počet ale v drtivé většině fanoušky do hledišť nedostane; kluby totiž plánují doplnit kvótu převážně partnery a sponzory. Někteří příznivci by se mohli vrátit na stadiony až při dalším uvolnění vládních opatření - od 8. června bude moci být v areálu 500 lidí.

autor: lukpo | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související