Placené kanály Československo a Be2Can končí, jejich obsah se sloučí do Film Europe+

15. duben 2020

Tematický kanál FilmEurope+ bude těžit ze zkušeností s tvorbou československých kanálů, tak i z bohatých zkušeností s filmy evropské kinodistribuce.

Společnost Film Europe, za níž stojí úspěšný slovenský podnikatel Ivan Hronec, se rozhodla pro změnu distribuční strategie u svých placených programů. Film Europe ukončí coby samostatné projekty kanály Československo a Be2Can a od 4. května je nahradí společnou značkou Film Europe+. Nová stanice doplní v portfoliu programů Film Europe, který je na trhu placené televize etablován od roku 2011. Chystanou změnu potvrdil redakci portálu Digitální rádio obchodní ředitel firmy Tomáš Žondra.

Tematický kanál FilmEurope+ bude těžit ze zkušeností s tvorbou československých kanálů, tak i z bohatých zkušeností s filmy evropské kinodistribuce. Diváci by se měli dočkat vyššího počtu filmů, vše ve vysokém rozlišení a práv i pro nelineární vysílání. V oblasti programové struktury a skladby vysílaných filmů dochází k změně, kde v programových blocích bude představována filmová tvorba Československa i celé Evropy. Operátoři mohou program nabírat ze satelitu Astra nebo Sitelu Bratislava.

autor: lukpo
Spustit audio

Související