Poslouchejte narozeninový speciál na portálu mujRozhlas. Digitální stanice Pohoda oslavila první výročí

6. říjen 2022

V sobotu 1. října 2022 uplynul rok od slavnostního zahájení vysílání nové stanice Českého rozhlasu, která dostala název Pohoda. Ke svým 1. narozeninám připravila pro své posluchače výběr toho nejlepšího z celého roku vysílání a také nový pořad.

Čtěte také

Prvním dárkem pro posluchače byl Narozeninový víkend 1. a 2. října, ve kterém Pohoda představila výběr toho nejlepšího, co za první rok své existence odvysílala. Posluchači se ocitnuli ve výjimečné společnosti známých osobností, zpěváků a herců Jana Wericha, Jiřiny Jiráskové, Waldemara Matušky, Zdeňka Mahlera, Evy Pilarové, Ivy Janžurové, Jiřího Menzela, Františka Novotného, Luďka Munzara, Václava Vorlíčka, Zdeňka Svěráka a mnohých dalších.

Součástí víkendových oslav bylo také společné vysílání Českého rozhlasu Pohody a Českého rozhlasu Dvojka. V sobotu 1. října po 11. hodině se ozval živě z Radiocafé Vinohradská 12 pořad Tobogan Aleše Cibulky. Pozvání přijali průvodkyně vysíláním stanice Dana Syslová, zpěvačka Petra Černocká s manželem Jiřím Pracným a také moderátor Pohodového rána Václav Žmolík.

Narozeninový víkend kromě jiného také připomněl narozeninové rozhovory Jana Rosáka a Miloše Skalky, které u příležitosti jejich 75. narozenin odvysílala.

Čtěte také

Dalším dárkem pro posluchače byl nový hodinový pořad Zlatá šedesátá. První díl pořadu odvysílal Český rozhlas Pohoda 3. října od 17 hodin. Každý všední den zazněly hudební skvosty z dekády, která se zapsala do hudebních dějin jako kolébka vzniku stovek nadčasových hitů.

Český rozhlas Pohoda chce i v dalších letech své existence posluchačům přinášet příběhy zajímavých osobností, rozhovory s atraktivními hosty, četby, rozhlasové hry, zábavné pořady, populárně-naučné magazíny a hudební evergreeny z 50., 60. a 70. let minulého století. I nadále budou mít své místo ve vysílání také zprávy, předpověď počasí a servisní rubriky.

Stanici nejen pro starší generaci naladí posluchači v multiplexu ČRo DAB+, na internetu, v mobilní aplikaci mujRozhlas nebo v televizní síti DVB-T2. Kompletní záznamy pořadů souvisejících s ročním výročím digitální stanice naleznete zde.

Spustit audio

Související