Formát šlágr rádií vstupuje do Česka, ČRo Pohoda doplní archiv hudebně o hity z 50. až 70. let

1. říjen 2021

Český rozhlas spustil dnes úderem 11. hodiny dopolední novou stanici Pohoda. Kromě populárních archivních pořadů, jako jsou Kolotoč, A léta běží, vážení… nebo Tandem Jana Rosáka se mohou posluchači těšit také na hudební evergreeny z 50. až 70. let minulého století. Z tohoto pohledu jde tak o formát, který si získal velkou oblibu v sousedním Německu právě na platformě DAB+.

Český rozhlas charakterizuje stanici formátově zaměřenou přímo na šlágry nebo evergreeny. Žánrově nemají chybět pop, country, swing, dechovka, lidovka a folklór. Poměr hudby k mluvenému slovu bude přibližně padesát na padesát. Typickým posluchačem stanice ČRo Pohoda by měl být člověk starší 75 let. Stanici jistě ocení také posluchači, kteří si již nemohou naladit Oldies Rádio v Praze na původní FM frekvenci 103,7 MHz.

Čtěte také

Pro ČRo Pohoda je důležitou strategií vytvořit pocit jistoty, bezpečí, blízkosti a nostalgie. Celý program stanice se má nést v pohodovém duchu. Díky nové značce v portfoliu veřejnoprávního média by se neměl posluchač cítit osamělý díky dobré náladě a kultovním hitům uplynulých dekád. ČRo Pohoda by měla být také motivátorem k přechodu starší generace právě na platformu DAB+. Vysílání v AM rozsazích ČRo koncem roku ukončí.

„Spuštěním nové stanice Český rozhlas dále podporuje rozvoj digitálního rozhlasového vysílání DAB+. Těším se, že ČRo Pohoda zúročí bohatý archiv Českého rozhlasu. Věřím, že nová stanice bude hezkým dárkem pro naše nejvěrnější posluchače a že si svým programem získá i nové publikum, “ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Kromě multiplexu ČRo DAB+ bude stanice dostupná i v DVB-T2 a mj. i portálu mujRozhlas.

Čtěte také

Nedílnou součástí programu stanice Český rozhlas Pohoda je také živé vysílání. Od pondělí do pátku od 8:00 do 9:00 připraví Pohodové ráno posluchače na nový den. Dalším živým pořadem ve všední dny od 11:00 bude magazín zajímavostí z domova i ze světa Kolotoč. Živý kontakt s posluchači pak moderátoři naváží i v pořadech Písničky od srdce a Noční linka. Do vysílání se vrací kultovní pořady jako Meteor nebo A léta běží, vážení… 

Posluchače stanice Český rozhlas Pohoda, která nabízí kombinaci živého vysílání a archivních pořadů, budou za mikrofonem provázet moderátoři Václav Žmolík, Tomáš Voženílek, Václav Kuba, Lukáš Bárczay, Jana Chládková, Martina Hynková Vrbová nebo Jitka Lukešová. Hlavním mottem stanice budou „Písničky a vzpomínky“. Internetové stránky dostupné na adrese pohoda.rozhlas.cz budou vzhledem k cílové skupině jednoduché, ale zároveň přehledné.

Čtěte také

Výběr pořadů a programových řad stanice Český rozhlas Pohoda

 • Tandem Jana Rosáka – každý všední den od 9:00
 • Okouzlení slovem – poetický pořad o našem jazyku s Luďkem Munzarem a Františkem Novotným – každé úterý od 10:00
 • A léta běží, vážení … – každý pátek od 10:00
 • Meteor – populární vědecko-technický magazín – každou neděli od 10:00
 • Rozhlasová četba na pokračování – každý všední den od 12:00
 • Rozhlasová hra – každou neděli od 12:00
 • Rozhlasová pohádka – každou sobot u od 12:00
 • Pořady plné tradiční dechovky a lidovky – každý den od 13:00
 • Nostalgické muzeum Ondřeje Suchého – každé pondělí od 14:00
 • (Ne)vinný dotazník Radka Brzobohatého – každý čtvrtek od 14:00
 • Tobogan s Tomášem Slámou – každou sobotu od 14:00
 • Hudební pořady populární a country hudby – každý den od 15:00
 • Toulky českou minulostí – každý všední den od 16:00
autor: lukpo
Spustit audio

Související