Prima Max +1 a Prima Krimi +1 licence ke spuštění nevyužily, televize je vrátila

23. prosinec 2021

Společnost FTV Prima nevyužila možnosti ke spuštění časové posunutých verzí programů Prima Max a Prima Krimi, jejichž licence získala na konci loňského roku. Jediným časově posunutým programem firmy v lineárním vysílání zůstane samotný vlajkový kanál.

„Rada se seznámila s žádostí provozovatele FTV Prima (...) ze dne 22. listopadu 2021 (…) o ukončení vysílání programů Prima MAX +1 a Prima KRIMI +1 šířených prostřednictvím vysílačů a programů Prima MAX +1 a Prima KRIMI +1 šířených prostřednictvím družice na základě licencí,“ uvedla v zápisu z aktuálního zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a tuto skutečnost vzala na vědomí.

Společnost FTV Prima je na poli bezplatného pozemního vysílání velmi aktivní. Kromě svého vlajkového programu provozuje v celoplošném DVB-T2 multiplexu 22 také zpravodajskou CNN Prima News, na muže orientovanou Prima Cool, ženám věnovanou Prima Love, na zločin zaměřenou Prima Krimi, filmovou Primu Max a časově posunutou Primu +1. Letos nabídku doplnila archivní Prima Star a „reality TV“ Prima Show.

autor: lukpo
Spustit audio

Související