Rádio Kiss posluchače oslovilo „devadesátkami“, Flash90s je hraje výhradně

10. červenec 2024, aktualizováno

Hudba devadesátých let 20. století je u českých posluchačů dlouhodobě oblíbená. Svědčí o tom nejen popularita celoplošného rádia Kiss, ale také nespočet tematických akcí zaměřených na tuto dekádu po celé republice. Tou aktuálně nejznámější je 90s Explosion pořádané každoročně na pražském Výstavišti. Digitální rádio s hudbou devadesátek mají nově k dispozici i v Rakousku.

Čtěte také

Zatímco komerční rozhlasová stanice rádio Kiss zvolila mix hudby devadesátých let, který obalila i skladbami mladších dekád, známá hornorakouská značka Life Radio se v případě svého nového temaatického klonu rozhodla pro výhradní zaměření na tuto časovou periodu. V síti DAB+ MUX3 tak mohou zájemci najít nejen program Super80s věnovaný osmdesátkám, ale i Flash90s. Stanici mohou ladit čeští posluchači v rakouském příhraničí v DAB+, případně online.

Proč Life Radio přispěchalo do celoplošného DAB+ právě s dekádovými stanicemi? „Naším cílem je oživit postoj k životu 90. let a nabídnout našim posluchačům jedinečný hudební program, který v současné době v Rakousku neexistuje,“ uvedl pro portál RadioWoche Christian Stögmüller, jednatel Life Radia a nově založené společnosti LR Digital Audio. Flash90s nebude pouhou samohrajkou. Má nabídnout posluchačům i moderovaný program včetně aktuálního zpravodajství.

autor: lukpo
Spustit audio

Související