Rádio Západ odstartuje ještě v lednu, objevit by se mohlo i v DAB+

zpěvák (ilustr. obrázek)

Stanice doposud známá pod označením Like FM zdědí někdejší VKV kmitočty po sesterském Rádiu Samson. Hrát má rockové hity od 90. let po současnost a informačně se zaměří zejména na západní Čechy.

Nová rozhlasová stanice Rádio Západ odstartuje pravděpodobně ještě tento měsíc. Portálu Digitální rádio to řekl jeho výkonný ředitel Pavel Vorel. V současné době se počítá s tím, že Rádio Západ odstartuje buďto 21., případně 22. ledna a využije někdejší VKV síť sesterského Rádia Samson, které se přesunulo výhradně do digitálního rozhlasu DAB+. Přesný termín startu ještě závisí na komunikací nového názvu stanice směrem k Českému telekomunikačnímu úřadu.

Na platformě DAB+ by se mohlo objevit také Rádio Západ, záleží ale na jednáních s provozovatelem multiplexu. Ta potvrdil jak výkonný ředitel Vorel, tak i provozní šéf multiplexu RTI cz Roman Kropáček. Rádio Západ, které doposud používalo označení Like FM, bude rockovou stanicí. Primárně se má v tomto hudebním žánru zaměřit na období od devadesátých let po současnost, což ho bude výrazně odlišovat například od konkurenčního Beatu. Výraznou roli má hrát cílení na region západních Čech.

Spustit audio

Související