Rakouská privátní rádia dostanou na rozvoj DAB+ další milion eur, ta česká mají smůlu

10. červenec 2024

Rakouští vysílatelé i politici vzali rozvoj digitální technologie DAB+ vážně. Nejen, že se u našich jižních sousedů povedlo spustit druhou celoplošnou síť, která je prakticky od počátku plně obsazena, ale fond digitalizace byl navýšen o dalších milion eur, v přepočtu tedy 25 milionů korun. V Česku stát s podporou rozhlasové digitalizace nepočítá. Komerční rádia si musí hradit náklady na toto vysílání v plné výši.

Čtěte také

„Zásadním krokem v podpoře digitálního rozhlasu je navýšení fondu pro digitalizaci. Národní rada schválila iniciativní návrh, který navýší fond ročně o milion eur. Tyto dodatečné prostředky jsou pro provozovatele DAB+ vysílání velmi důležité, zejména v prvních letech, kdy je refinancování často obtížné. Toto počáteční financování zajišťuje bezplatný a nízkoprahový přístup k široké škále programů v celém Rakousku,“ informovala v tiskové zprávě organizace Digitalrado Österreich.

„Navýšení finančních prostředků je jasným signálem důležitosti digitálního rozhlasu v Rakousku. Rozšířením programového spektra na 58 stanic nabízíme posluchačům nebývalou pestrost. Dodatečné zdroje z digitalizačního fondu jsou klíčové pro další expanzi a stabilitu nabídky DAB+. Rádi bychom poděkovali Národní radě za tuto důležitou podporu,“ konstatoval Roman Gerner, předseda organizace Digitalrado Österreich. V České republice se s žádnou podporou státu rozhlasové digitalizace nepočítá. Tyto náklady budou plně na bedrech komerčních rádií.

autor: lukpo
Spustit audio

Související