Rozhlasová stanice muzo.fm vstoupila do několika polských DAB+ multiplexů

18. květen 2022

Ve druhé polovině dubna vstoupila do DAB+ multiplexů v několika polských městech tamní rozhlasová stanice muzo.fm. K dispozici je konkrétně ve městech Černstochová, Katovice, Poznaň a Varšava. Díky multiplexu DABCOM tak svým signálem zasahuje i část českého území. Program si mohou naladit zejména zájemci právě u hranic s Polskem.

Provozovatelem stanice je společnost Polsat Plus Group a doposud ji bylo možné naladit v Poznani a Varšavě, ovšem pouze prostřednictvím analogového vysílání VKV/FM. Distribuce v Černstochové a Katovicích je tak pro ni debutem. Jak upozornil portál RadioPolska, provozovatel sítě DABCOM provedl její rekonfiguraci, posluchači tak museli přeladit své přijímače. Připravena byla i programová pozice pro stanici WP Radio.

Pokrytí území části Moravskoslezského kraje zajišťuje vysílač z Katovic na kanálu 12C, který v Čechách využívá veřejnoprávní multiplex ČRo DAB+. V polské síti si mohou zájemci naladit stanice Disco Radio, Mega Radio, Radio Nuta, Radio Bezpieczna Podróż, Radio Profeto, Radio Express a Radio Imperium. Rozhlasovou stanici muzo.fm je možné poslouchat také online na jejím webu, její stream nepodléhá geoblokaci.

autor: lukpo
Spustit audio

Související