Rozhlasové stanice Energy oslovují v Německu téměř 300 tisíc posluchačů za hodinu

24. srpen 2023

V Mediální analýze 2023 Audio II, která je německou obdobou českého Radioprojektu, získala skupina Energy se svými stanicemi v Berlíně, Hamburku, Mnichově, Norimberku, Stuttgartu a Severním Porýní-Vestfálsku celkem 286 tisíc hodinových posluchačů. Do této cifry se počítá i celoplošný program Energy, který je součástí DAB+ multiplexu DR Deutschland.

Čtěte také

Některou z německých rozhlasových stanic Energy si naladí každý den alespoň jednou 2,295 milionů posluchačů. Některé z těchto mutací je možné naladit i na území Čech, a to díky přeshraničnímu přesahu některých tamních vysílačů. Největší zásah k nám pak má právě celoplošný okruh Energy, který lze naladit spolu s dalšími programy na kanálu 5C. Portál Digitální rádio již ve 33. týdnu upozornil na úspěch samostatných stanic této značky v sousedním Bavorsku.

Olaf Hopp, výkonný ředitel Energy Deutschland, komentoval aktuální čísla z Mediální analýzy 2023 Audio následovně: „Toto je velmi potěšující výsledek. Loajalita zejména mladé cílové skupiny a pokračující silná poptávka po profesionálně kurátorském programu je velmi pozitivní známkou síly média. Jsem velmi optimistický, pokud jde o budoucnost, nejen pro skupinu Energy, ale pro celý rozhlasový obor.“ V podobném duchu se vyjádřil i programový ředitel Alex Hajek.

autor: lukpo
Spustit audio

Související