Rozhlasové stanice Radio Trausnitz a Radio Galaxy Landshut s rezervací kapacity v DAB+ síti Niederbayern

10. září 2020

Provozovatelem stanic je společnost Funkhaus Landshut, která je již šíří prostřednictvím digitálního rádia DAB+. Jedná se tedy o takzvaný simulcast. Multiplex Niederbayern funguje na kanálu 7D a lze ho naladit také v Čechách.

Regionální rozhlasové stanice Radio Trausnitz a Radio Galaxy Landshut, které jsou součástí digitální sítě DAB+ Niederbayern, si zajistily své místo na dalších deset let. Potřebné oprávnění jim vydal bavorský mediální regulátor BLM. Nově mohou tyto stanice využívat kapacity multiplexu až do 31. října 2030. Provozovatelem stanic je společnost Funkhaus Landshut, která je již šíří prostřednictvím digitálního rádia DAB+. Jedná se tedy o takzvaný simulcast. Multiplex Niederbayern funguje na kanálu 7D a lze ho naladit také v Čechách.

Radio Trausnitz nabízí čtyřiadvacetihodinový program se zaměřením zejména na starší hity a primárně je určen pro cílovou skupinu ve věku od 30 do 59 let. Kromě místních zpráv s velkým důrazem na region vytváří tým stanice bohatý programový mix včetně zábavních kategorií. Radio Galaxy Landshut má jako svůj hudební formát tzv. Young CHR, primárně je tedy zaměřeno na hlavní cílovou skupinu posluchačů ve věku 14 až 35 let. Celostátní zprávy jsou v rámci rozhlasové sítě přebírány, regiony zpravodajství je vyráběno ve vlastní režii.

autor: lukpo
Spustit audio

Související