Stanice Barrandov Plus se změní na Barrandov Krimi, Óčko Black má licenci

Jaromír Soukup ve vysílání svého pořadu Kauzy.
Jaromír Soukup ve vysílání svého pořadu Kauzy.

Portfolio televizních stanic Jaromíra Soukupa se nedávno rozšířilo o Barrandov News, které nahradily Barrandov Family. Krimi kanál už na trhu volně šířených stanic provozuje FTV Prima.

Společnost Barrandov Televizní Studio, za níž stojí mediální magnát a moderátor v jedné osobě Jaromír Soukup, získala na aktuálním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) souhlas s přejmenováním svého tematického kanálu Barrandov Plus na Barrandov Krimi. Televize, jak již z názvu vyplývá, počítá s větším příklonem ke kriminálnímu žánru. Již v uplynulých týdnech došlo ke změně názvu stanice Barrandov Family na Barrandov News. V praxi se ale s jeho zaměřením prakticky nic nestalo. Krimi kanál už provozuje FTV Prima.

Dalším rozhodnutím RRTV je udělení vysílací licence pro novou tematickou stanici Óčko Black. Portál Digitální rádio o ni informoval své čtenáře již několikrát. Óčko Black, jak již z názvu vyplývá, bude zaměřeno na žánry „černé hudby“ – R’n’B, hip hop a další. Licence je udělena na dobu dvanácti let a s distribucí se počítá v kabelových a IPTV sítích, případně na satelitu. Óčko Black bude prvním placeným kanálem Mafra Media a nebude určen pro volné šíření v DVB-T, případně DVB-T2. Stejně jako ostatní Óčka bude i tato stanice k dispozici v HD kvalitě.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související