Tematické kanály Power TV a Tuty rozšiřují dostupnost, operátor UPC je šíří na další platformě

18. září 2018

Obě televize jsou relativně nové. Hudební stanice Power TV odstartovala před několika týdny, dětská Tuty TV nedávno oslavila rok své existence.

Společnost UPC Česká republika, největší kabelová firma na trhu, rozšířila dostupnost nového hudebního kanálu Power TV a dětské televize Tuty. Obě stanice jsou nyní k dispozici nejen v nabídce klasické digitální televize, ale také v DVB-T multiplexech, které si operátor pro zákazníky sám skládá. Výhoda je, že Power TV i Tuty je tak nyní možné přijímat na televizorech, případně set-top boxech, které nemají kabelový tuner – další přijímač v domácnosti.

Zařazení obou stanic do DVB-T nabídky operátora se dalo očekávat dlouhodobě. Power TV i Tuty jsou v pozemním vysílání součástí Regionální sítě 8, která svým signálem pokrývá zejména krajská města. Provozovatelem tohoto multiplexu jsou České Radiokomunikace. Klienti UPC mají k dispozici i další programy z této terestrické sítě včetně Regionálnítelevize CZ nebo Sportu 5. Power TV a Tuty jsou do nabídky DVB-T od UPC zařazeny ve standardním rozlišení, vyřazen byl naopak infokanál UPC Show v HD kvalitě.

autor: lukpo
Spustit audio

Související