Ani Bavorsko nebo Sasko. FM vysílání vypne do roku 2031 Šlesvicko-Holštýnsko

1. červenec 2024

Přechod z analogového FM vysílání na digitální distribuci DAB+ bude probíhat ve Šlesvicku-Holštýnsku, nejsevernější německé spolkové zemi, postupně v letech 2025 až 2031. Koncem června se na tom shodli zástupci tamních veřejnoprávních a komerčních stanic. Šlesvicko-Holštýnsko tak v tomto procesu předstihne i Bavorsko, které na toto téma posunulo debatu až na rok 2032, i sousední Sasko, kde zatím není možný termín stanoven vůbec.

Čtěte také

Spolková země Šlesvicko-Holštýnsko včetně samotné metropole Kiel bude do roku 2031 plně digitální z pohledu rozhlasového vysílání. Revoluční krok v této oblasti oznámila v pátek 28. června organizace Digitalradio Deutschland. Poptávka po klasickém lineárním vysílání je vysoká, proto není důvod k jeho vypínání. Posluchači v Šlesvicku-Holštýnsku mají v současné době k dispozici digitálně přes 55 programů, což vysoce překračuje analogové FM vysílání.

Jako první přejdou na DAB+ rozhlasové stanice Radio BOB! Šlesvicko-Holštýnsko, Delta Radio a Antenne Sylt. Distribuční mix pak doplní o online kanály. Veřejnoprávní rozhlas NDR se dále plánuje zaměřit na výstavbu nových vysílačů digitálního rádia. Signál se mj. rozšíří i na ostrov Helgoland. V roce 2025 ukončí v regionu analogové vysílání také veřejnoprávní Deutschlandradio. Následující rok se pak k tomuto kroku zavázalo Klassik Radio, naopak R.SH přejde až 2031.

autor: lukpo
Spustit audio

Související