Babí léto přineslo do Česka opět digitální signály z Balkánu

Chorvatsko, moře, hory, cestování, výhled, příroda, dovolená, ilustrační foto

Známý chorvatský multiplex OiV Demo obsahuje mimo jiné stanice Radio Dalmacija, Narodní Radio, City Radio nebo Radio Banovia. Na kanálu 9C funguje ze dvou vysílačů.

S příchodem krátkodobých letních teplot v průběhu podzimních měsíců zavítaly na území České republiky opět signály z Balkánu. V diskusním boxu portálu Digitální rádio na ně upozornily jeho čtenáři. AndrejH z Moravy informoval o příjmu chorvatského multiplexu „OiV Demo“ na kanálu 9C. Jednalo se tak o některých z vysílačů z dvojice Ivanščica, Sljeme. K dispozici jsou zde mimo jiné stanice Radio Dalmacija, Narodní Radio, City Radio nebo Radio Banovia.

Příjem multiplexu "OiV Demo" na území České republiky

Ve středních Čechách (Mělník) bylo možné zachytit z jihovýchodního směru signál rakouské městské sítě CityMUX II Wien. O tomto multiplexu informoval na stejném místě pro změnu čtenář s nickem Stanley 1440. Stejný fanoušek našeho portálu se zmiňuje i o neznámém signálu na kanálu 5B. Redakce Digitálního rádia předpokládá, že šlo o multiplex Polskieho Radia, který je již k zachycení například na Mladoboleslavsku a místních vyhlídkách. DAB+ z rakouského Bregenzu se v tomto případě nejeví jako příliš pravděpodobný.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související