Bavorský rozhlas vypnul další lokální FM vysílač, vsadil na DAB+

18. červen 2024

Začátkem června došlo v regionu Tegernsee (Tegernské jezero) k vypnutí místního FM vysílače Bavorského rozhlasu. Veřejnoprávní vysílatel tak pokračuje podobně jako Deutschlandradio v omezování analogového rádia v oblastech, kde jde o zbytečné náklady a posluchači si mohou naladit vysílání prostřednictvím technologie DAB+.

Čtěte také

Oficiální název vypnutého vysílače Bavorského rozhlasu zní Tegernseer Tal/Wallberg. Dopad, co se pokrytí týká, je minimální. FM vysílač Tegernseer Tal/Wallberg má v případě stanic Bavorského rozhlasu výkon pouze 100 Wattů. Veřejnoprávní rozhlas nevypíná a v nejbližší době se ani nechystá vypínat své páteřní vysílače. Tento krok se dotknul stanic Bayern 2 na frekvenci 87,7 FM, Bayern 1 na kmitočtu 94 FM, BR Klassik na 97,9 FM, Bayern 3 na 99,7 FM a BR24 na 101,8 FM.

Tegernseer Tal/Wallberg by měl fungovat analogově i nadále, protože šíří také signál Antenne Bayern na 101,1 FM a rádia Alpenwelle na 104,3 FM. V případě obou stanic jde o vyšší výkon s hodnotou 500 Wattů. U všech vysílatelů je použita horizontální polarizace. Bavorsko jako celek se však na vypínání analogového FM rádia nechystá. Další možnost pro jeho omezení bude mít až v roce 2035. Diskusi nad tímto tématem mají subjekty na trhu otevřít pravděpodobně v roce 2032.

autor: lukpo
Spustit audio

Související