Bavorský rozhlas zdigitalizoval město Bad Tölz, přibyl tu i další DAB+ multiplex

28. červen 2024

Koncem dubna došlo v bavorském regionu Bad Tölz k vypntí místního FM vysílače. Všechny programy tamního veřejnoprávního rozhlasu už mohou posluchači naladit digitálně. Od čtvrtka 27. června je v této oblasti nově k dispozici i signál prvního celoplošného multiplexu DR Deutschland. Do konce roku 2024 má tato síť naplánované zprovoznění dalších čtyř lokalit.

Čtěte také

Obyvatelé regionu Bad Tölz už nemohou od 24. dubna poslouchat stanice Bavorského rozhlasu v analogovém FM vysílání. Posluchači mohou naladit tyto programy v rámci velmi krátkých vln z kót Wendelstein, Herzogstand a Ismaning nebo digitálně prostřednictvím digitálního rádia DAB+. Vysílání v oblasti Bad Tölz sice bylo zachováno, ale analogový rozhlas už odtud šířen není. Ve čtvrtek 27. června bylo navíc spuštěno ze stejného stanoviště šíření sítě DR Deutschland.

Operátor Media Broadcast potvrdil, že pro letošní rok plánuje uvést do provozu ještě čtyři další vysílače. Půjde konkrétně o Inntal (Ebbs) na pomezí Tyrolska a Bavorska, Hohe Wurzel v Hesensku, Schleswig v Šlesvicku-Holštýnsku a Wilhelmshaven v Dolním Sasku. Na konci roku 2024 bude síť vysílačů tvořit celkem 170 lokalit, což znamená, že počet obyvatel se zásahem multiplexu DR Deutschland na pokojovou anténu vzroste na zhruba 75,7 milionu.

autor: lukpo
Spustit audio

Související