Bavorský veřejnoprávní rozhlas a televize slaví 75 let, jeho stanice obohacují i českou krajinu

8. červenec 2024

Letos je to 75 let od položení základů pravidelného vysílání v Bavorsku pod hlavičkou BR. Velký přesah na území Čech mají stanice BR zejména v FM pásmu, nicméně v krajích sousedících s touto spolkovou zemí je možné jeho stanice poslouchat i díky digitálnímu rádiu DAB+. Území Čech obohacují svým signálem mj. vysílače jako Hoher Bogen, Brotjacklriegel nebo Ochsenkopf.

Čtěte také

„BR je spolehlivým partnerem a společníkem pro celé Bavorsko již 75 let. S našimi třiceti pobočkami jsme přímo uprostřed všeho, blízko lidem a problémům, které se jich týkají. Svou prací na místě přispíváme k sociálnímu soužití a zároveň jsme jeho součástí,“ uvedla při této příležitosti ředitelka veřejnoprávní insituce Katja Wildermuthová. Bayerischer Rundfunk si připomíná toto výročí s posluchači tzv. jubilejními týdny, kdy každých sedm dní navštěvuje jiný region.

Bavorské regiony jsou nyní ve vysílání BR v příslušných týdnech v popředí ještě více než obvykle. Výročí instituce je doplněno i speciálním mottem „BayeRn se píše s BR“, který si právě pohrává se zkratkou veřejnoprávního média a do popředí dává právě Bavorsko. Na území Čech mají velký přesah zejména vysílače Bavorského rozhlasu v FM pásmu. Na vyvýšených místech je možné je zachytit mj. i v okolí Prahy. Plzeňsko a Karlovarsko jsou pak pokryty i signálem DAB+.

autor: lukpo
Spustit audio

Související