Dostaňte se DAB+ „pod kůži“. Evropská vysílací unie zveřejnila detaily k měření jeho pokrytí

EBU se zaměřila konkrétně na měřící techniky, jakými lze zjistit pokrytí touto technologií. Na publikaci dokumentu upozornila organizace WorldDAB.

Evropská vysílací unie (EBU), jejímiž členy jsou i Český rozhlas a Česká televize, zveřejnila na svém webu obsáhlý, téměř padesátistránkový dokument, který se věnuje digitálnímu rádiu DAB+. EBU se zaměřila konkrétně na měřící techniky, jakými lze zjistit pokrytí touto technologií. Na publikaci dokumentu upozornila organizace WorldDAB. V dokumentu jsou zveřejněny i konkrétní případy, zájemce však musí mít technické know-how a dobrou znalost angličtiny.

„Témata uvedená v této zprávě se týkají měření pokrytí DAB. Důvody, proč mohou být taková měření nezbytná, jsou podrobně diskutovány spolu s technickými předpoklady požadovanými před provedením těchto měření. Uvedeny jsou různé případy použití pro měření pokrytí sítě DAB; pro každý případ použití jsou popsány techniky, parametry měření a požadavky. Dále jsou diskutovány požadavky na měřící zařízení a jejich provoz,“ uvádí ve studii Evropská vysílací unie.

Spustit audio
autor: lukpo

Související