Evropský parlament podpořil digitalizaci rádia, regulátoři i vlády mají být aktivní

Součástí strategie je mimo jiné implementace digitálních tunerů do automobilů. Technologie by měla být jejich běžnou součástí.

Evropský parlament, respektive jeho výbor pro průmysl, výzkum a energetiku, na svém včerejším zasedání podpořil digitalizaci rozhlasového vysílání a rozvoj dalších inovativních služeb. Digitalizace podle něho otvírá nové možnosti nejen pro samotné diváky a posluchače, ale i vysílatele. Rozvoj rozhlasového vysílání a dalších odvětví je součástí Kodexu Evropské unie pro elektronické komunikace.

Zástupci výboru jasně vyzvali, aby osobní automobily byly schopny příjmu digitálního pozemního rozhlasu. Důležitou součástí kodexu je také zachování základní programové nabídky, kterou mají mít diváci a posluchači k dispozici bezplatně. „Nejdůležitější je, že občané mají přístup k veřejné službě prostřednictvím široké škály dostupných distribučních kanálů,“ konstatoval Wouter Gekiere, šéf pro evropskou regulační problematiku při Evropské vysílací unii (EBU). Právě EBU při této příležitosti vyzvala jednotlivé regulační orgány a vlády, aby se zhostily aktivní role a využily nástroje, které digitalizaci médií umožní.

Spustit audio
autor: lukpo

Související