Kabelový operátor UPC vypne ve svých set-top boxech videoportál YouTube

Ukončení podpory aplikací šitých na míru konkrétním přijímačům je bohužel skutečností, kterou musí vzít na vědomí zejména majitelé chytrých televizorů. Jejich životnost je většinou řádově v jednotkách let.

Zákazníci největšího kabelového operátora na trhu, společnosti UPC Česká republika, už nebudou mít od září přístup k videoportálu YouTube. O ukončení podpory této služby informuje firma klienty prostřednictvím textové informace na televizní obrazovce. Na základě dotazu některých rozhořčených zákazníků technická podpora UPC uvedla, že důvodem k tomuto kroku jsou změny v kódu samotné aplikace, které už nedokáže operátor zakomponovat přímo do samotných přijímačů.

Ukončení podpory aplikací šitých na míru konkrétním přijímačům je bohužel skutečností, kterou musí vzít na vědomí zejména majitelé chytrých televizorů. Portál Digitální rádio například ve středu informoval o vypnutí aplikace HBO GO pro televizory LG bez operačního systému WebOS, stejná situace nastala u této značky před nedávnem právě i u portálu YouTube. Jako relativně čerstvou novinku mohou naopak zákazníci největšího kabelového operátora využít videotéku HBO OD.

Spustit audio
autor: lukpo

Související