Kdo stojí za novou televizí Galerie? Ochrannou známku si registruje zkušený mediální manažer

Bývalý výkonný ředitel TV Barrandov František Borovský.
Bývalý výkonný ředitel TV Barrandov František Borovský.

Programová pozice chystané televize se objevila včera v Regionální síti 7, který patří společnosti Progress Digital. Zaměření této stanice prozatím není známé.

Český televizní éter by měla v horizontu několika měsíců obohatit nová tematická stanice Galerie. Její programová pozice se včera objevila po odpojení kanálů České televize s vysokým rozlišením v Regionální síti 7 společnosti Progress Digital. Okamžitě tak vyvstala otázka, kdo za novým projektem stojí. Pomyslné světlo by do celé problematiky mohla vnést právě ochranná známka Galerie, která se objevila v pondělí 1. října v on-line databázi Úřadu průmyslového vlastnictví.

Ochranná známka je registrována na slovenskou společnost FBC Media, za níž stojí zkušený mediální manažer František Borovský. Ten v minulosti působil na pozici programového ředitele ve Slovenské televizi, komerční Markíze i české TV Barrandov, kde zároveň obsadil i post výkonného šéfa. V březnu 2014 založil Borovský právě společnost FBC Media a v lednu 2017 EFB Network, která je aktuálně držitelem kabelové a satelitní licence pro tematickou stanici Up Network. Samotný slovenský manažer odmítl pro redakci Digitální rádio účel ochranné známky v tuto chvíli komentovat

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související