Klasické televizní programy Disney Channel budou ustupovat placené videotéce Disney+

31. květen 2021

Americká filmová a zábavní společnost Walt Disney plánuje letos ukončit stovku svých mezinárodních televizních kanálů a do budoucna se zaměří na streamovací službu Disney+. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Minulé pondělí se tomuto tématu na konferenci věnované technologiím a médiím věnoval šéf společnosti Bob Chapek. "Většina obsahu se přesune na Disney+," řekl Chapek. Tuto službu označil za klíčovou strategii, v jejímž rámci se firma posouvá k modelu založenému na přímém prodeji zákazníkům.

Ukončování televizních programů bude záviset na smlouvách, které má Disney pro jednotlivé trhy. Připomněl, že loni společnost ukončila činnost 30 televizních kanálů. Stejný krok se dá v budoucnu očekávat i v České republice, prozatím ale není jasné, kdy se tak stane, protože na našem trhu Disney+ ještě nepůsobí. Další světlo do této problematiky by mohly přinést hospodářské výsledky firmy v srpnu.

"Spotřebitelé čím dál více sledují obsah prostřednictvím internetu. Disney chce mít v tomto trendu náskok," řekl na konferenci Chapek. Akci pořádala investiční banka JPMorgan Chase. Ke konci prvního čtvrtletí měla streamovací služba Disney+ 103,6 milionu předplatitelů. Konkurenční Netlix, což je hlavní hráč v tomto odvětví, měl na konci března zhruba 208 milionů předplatitelů.

autor: lukpo | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související