Kromě mediální skupiny RTL zůstanou na satelitu Astra vysílat volně i kanály ProSiebenSat.1

31. leden 2020

Pozice volně dostupných komerčních programů ze satelitu je v Německu stále silná, diváci je však mohou sledovat pouze ve standardním rozlišení. Pokud je chtějí sledovat ve vyšší obrazové kvalitě, musí si pořídit dekódovací zařízení.

V následujících letech bude možné ze satelitu Astra na pozici 19,2 stupně východně možné přijímat nejen programy německé mediální skupiny RTL, ale také konkurenční ProSiebenSat.1. V polovině ledna byla prodloužena distribuční smlouva na stávajících sedm nekódovaných stanic, které je možné bez problémů přijímat i na území České republiky a Slovenska. Dohoda se dále rozšiřuje o spolupráci s placenou službou HD Plus, a to včetně obsahu v Ultra HD rozlišení.

„Vážíme si dlouhodobě a úspěšného partnerství se společnostmi Astra a HD Plus. Díky nové smlouvě s oběma partnery budou moci diváci nadále přijímat sedm bezplatných programů i vysílání v HD kvalitě. Naše publikum bude mít také možnost sledovat obsah programů ProSiebenSat.1 prostřednictvím boxů HD Plus na nelineární platformě s časovým zpožděním,“ uvedla Nicole Agudo Berbelová, ředitelka distribuce a EVP Digital Publishing ProSiebenSat.1 Media SE.

autor: lukpo
Spustit audio

Související