Německá skupina ProSiebenSat.1 zvažuje mezinárodní expanzi své videoplatformy Joyn

Televize, dálkový ovladač, ovládání, vysílání, přepínání programů, kanálů (ilustrační foto)

Joyn funguje na modelu, kdy uživatel v rámci přehledného webu dostává k dispozici několik desítek tematických kanálů, z nichž si může vybrat podle svých preferencí. Součástí je i streaming vybraných televizních stanic.

Německá mediální skupina ProSiebenSat.1 zvažuje expanzi své videoplatformy Joyn do dalších evropských zemí. Joyn funguje na modelu, kdy uživatel v rámci přehledného webu dostává k dispozici několik desítek tematických kanálů, z nichž si může vybrat podle svých preferencí. Obsah pak doplňují ještě některé původní tituly. Max Conze, generální ředitel ProSiebenSat.1, se rozhovořil o plánech s platformou pro týdeník Wirschafts Woche.

„Jakmile do budoucna přijdeme v rámci Joyn se všemi klíčovými rysy a prémiovou nabídkou, podíváme se na to, jak můžeme náš obchodní model převést do širšího evropského kontextu. Zvažujeme různé možnosti, jak bychom to mohli udělat, buďto formou licence, případně spoluprácí s partnery na spuštění mezinárodních verzí v jiných zemích. S RTL budujeme například společný podnik D-Force a čekáme na jeho schválení antimonopolním úřadem,“ uvedl Conze. Detaily přinesl například portál Meedia.de.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související